עיצוב ופיסול אף

כרגע לא מתבצעים טיפולים לפיסול אף בלייזר. קיימות אלטרנטיבות מעולות לפיסול מראה האף שתמיד חלמת עליו. השאירו פרטים לשיחת ייעוץ אישית!

ניתוחי אף הם אחד ההליכים הקוסמטיים הפופולריים ביותר בימינו. אנשים מבקשים לעצב מחדש את האף מסיבות שונות, הן אסתטיות והן פונקציונליות, בין אם כדי להיפטר מהבליטה על גשר האף או כדי לפתור את בעיית הנשימה.

אלא שהחל משנת 2017 ניכרה ירידה של 2% במספר ניתוחי האף בארה״ב לעומת השנה הקודמת, מתברר שאחד הגורמים הראשיים לירידה זו הוא היכולת לבצע עיצוב אף אופנתי שאינו דורש ניתוח כלל וכלל – ונקרא: פיסול אף.

אם לאחר ששקלתם היטב את כל ההיבטים הרלוונטיים והחלטתם לעבור ניתוח אף (לא משנה מאיזו סיבה), רוב הסיכויים שבזמן שאספתם מידע בנושא, כבר הצלחתם לשמוע על המונחים: ניתוח אף פתוח או ניתוח אף סגור.
מדובר בשתי הגישות העיקריות המשמשות לניתוחי אף כשכול אחת מהן מסתמכת על טכניקת ניתוח משלה: 

 • ניתוח אף פתוח, עליו נרחיב במאמר זה. 
 • וניתוח אף סגור, המכונה גם ניתוח אף אנדונאסלי (endonasal rhinoplasty) או ניתוח ללא צלקת.
עיצוב אף ללא ניתוח

מהו פיסול אף?

אז מהו בדיוק אותו הליך לעיצוב אף ללא ניתוח

מדובר בהליך שהוא פולשני באופן מינימלי בלבד וכרוך בהזרמת חומרי מילוי לאף כדי לשנות את צורת האף, הנחיריים או גובה גשר האף. פיסול אף ללא ניתוח יכול להשיג רבים מהדברים שמציע הניתוח, אם כי מדובר בתוצאות זמניות.

איך מבצעים פיסול אף? 

פיסול אף מתבצע באמצעות חומרי מילוי. הוא נמשך בין 15 ל-20 דקות, אבל עשוי להתארך אם לפני ההזרקה מורחים חומר הרדמה על האף, שזקוק ל-10 עד 15 דקות, עד שהוא מתחיל לפעול. 

הליך עיצוב אף בעזרת חומרי מילוי הוא נטל כאב, אם כי חלק מהמטופלים מדווחים על אי נוחות מסוימת במשך תקופה קצרה לאחר הטיפול. 

עיצוב אף בזריקות?

הכירורג הפלסטי מזריק חומרי מילוי שגורמים לאף להיות פריך כך שניתן ״לפסל״ אותו ולהפוך אותו למעודן יותר, לאף שמספק הרמוניה לתווי הפנים.

עיצוב אף באמצעות חומצה היאלורונית 

פיסול אף עם חומצה היאלורונית הוא הנפוץ יותר. לפעמים, החומצה ההיאלורונית משולבת עם נוירוטוקסין (Neurotoxin), שהוא כמו בוטוקס. במקרים נדירים ניתן להשתמש רק בנוירוטוקסין.

האם פיסול אף הוא קבוע?

פיסול אף בהזרקה מציע תוצאות זמניות בלבד. בשונה מניתוח אף, התוצאות מחזיקות מעמד רק כל עוד חומרי המילוי לא התפוגגו, מה שקורה לאחר 6 עד 12 חודשים.

התפוגגות חומרי המילוי היא הדרגתית ועם הזמן הכול נעלם. יש מטופלים שמבחינים בשינויים מוקדם יותר, ואצל אחרים ההתפוגגות לוקחת זמן רב יותר.הבשורה הטובה היא שאם לא תאהבו את התוצאה שהתקבלה, תוכלו להעלים אותה על ידי הזרקת אנזים שממיס את המילוי, והאף שלכם יחזור לקדמותו. 

להמסת חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית, משתמשים באנזים נקרא היאלורוידאז (Hyaluronidase). אנזים זה לא יכול לפרק חומרי מילוי שלא מבוססים על חומצה היאלורונית.

רוצים אף מושלם? דברו עם אחד המומחים שלנו לפרטים נוספים

כרגע לא מתבצעים טיפולי פיסול אף בלייזר. השאירו פרטים כדי לשמוע על האלטרנטיבות המעולות הקיימות.

לפני ואחרי פיסול אף

עיצוב אף ללא ניתוח
לפני ואחרי ניתוח אף
פיסול אף
לפנח ואחרי פיסול אף ללא ניתוח

למי מתאים פיסול אף?

המועמדים הטובים לביצוע פיסול אף הם אלה שגודל האף שלהם קטן, והציפיות שלהם מתמקדות בקבלת אף שיהיה ישר יותר או שקצה האף יהיה פחות שמוט ויותר נאה.

האם ניתן לבצע עיצוב לאף רחב?

כן. ניתן לבצע עיצוב והצרת אף רחב ללא ניתוח באמצעות טיפולים מיוחדים שחלקם כוללים הזרקות חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית. חשוב לזכור שלא כל צורות האף מתאימות לטיפול בפיסול אף ללא ניתוח, חומרי המילוי מוסיפים נפח לפנים שבאצעותם ניתן ליצור תחושת אשלייה של אזורים צרים/רחבים יותר בהצאם לצורת האף והפנים.

באופן כללי יש לראות בפיסול האף כפתרון לטווח הקצר, המתאים מאוד לשימוש בהתאמות קלות למדי רחב. 

מאיזה גיל נתן לבצע פיסול אף?

הליך עיצוב ופיסול האף בהליך שאינו ניתוחי משתמש בחומרי מילוי מסוימים. מרבית חומרי המילוי הללו מאושרים לאנשים שהם בגיל 18 עד 21 לפחות. יחד עם זאת, בני נוער יכולים להשתמש בעיצוב אף שאינו כירורגי ובתנאי שקיימת הסכמה מפורשת של ההורים והרופא של הנער או הנערה.

עיצוב אף ללא ניתוח – לא יכול להקטין את האף

פיסול אף יכול לעזור לאף להיראות ישר יותר, אבל הוא לא יכול להקטין אותו. טיפול לא כירורגי זה פשוט לא מסוגל להקטין את האף. למעשה, חומרי המילוי מוסיפים נפח לאף שלכם והופכים אותו לגדול יותר.
יחד עם זאת, המילוי יכול להפוך את הבליטה לפחות גלויה, והוא גם יכול לעדן את צורתו הגסה של האף, שכל כך מפריעה לכם. 

פיסול אף בלייזר – האם זה קיים?

ניתן לשנות את צורת האף בלייזר וללא ניתוח, במיוחד כשנדרשים שינויים כגון:

   • הצרת נחיריים
   • הזזת מבנה האף ושינויו
   • הקטנה של קצה האף

האם יש הבדל בין פיסול אף לנשים ובין פיסול אף לגברים?

מבחינה אנטומית, העיצוב הטבעי של האף הגברי שונה מהאף הנשי. לרוב הגברים שכבת עור עבה יותר מהנשים, מה שקובע את סוג הטיפול שיוכלו לקבל. בדרך כלל לגברים יש גם אף ארוך ובולט יותר בהשוואה לנשים, והם עשויים לחפש הליכים לקיצור האף או להקטנתו. 

כיוון שפיסול אף מתאים יותר למי שמחפש תיקונים קטנים, ולא כוללים הקטנת גודל האף, נראה כי פיסול אף עשוי להתאים פחות לגברים. אבל ליתר בטחון, עדיף להגיע לקליניקה ולבחון את הדברים בעיניו המקצועיות של המומחה לדבר.
לחצו כאן לעוד מידע על פיסול אף לגברים

רוצים אף מושלם? דברו עם אחד המומחים שלנו לפרטים נוספים

כרגע לא מתבצעים טיפולי פיסול אף בלייזר. השאירו פרטים כדי לשמוע על האלטרנטיבות המעולות הקיימות.

ניתוח אף או עיצוב אף? זאת השאלה!

ננסה לענות על שאלה זו תוך ציון היתרונות והחסרונות של כל שיטה.

האם ניתוח אף יכול להחליף פיסול אף?

בפגישת הייעוץ הראשונה, הרופא המנתח יבדוק את ההיסטוריה הרפואית שלכם ויבצע בדיקה גופנית מלאה, כולל בדיקות דם. הרופא יחקור היסטוריה של חסימת אף, ניתוחים שעברתם ותרופות שאתם לוקחים. אם אתם סובלים מהפרעת דימום, יתכן שלא תהיו מועמדים לניתוח אף. 

הרופא יבחן את תווי הפנים ואת האף שלכם כדי להתחיל לתכנן, יחד אתכם, את עיצוב האף החדש שלכם.

הנחיות לפני ואחרי

מהן ההנחיות לפני ביצוע פיסול אף בלייזר?

אין הנחיות מיוחדות לפני הטיפול. לאחר התייעצות עם הרופא, בה תביעו את התוצאות הרצויות לכם, תתבקשו לשכב על הגב. יתכן שתקבלו הרדמה מקומית כך שלא תרגישו בדקירת מזרק חומרי המילוי. הרופא יזריק את המילוי לאזורים סביב האף ואולי גם לגשר עצמו.

מהן ההנחיות לאחר ביצוע הליך פיסול אף?

  • להניח קרח על האזור כדי למזער את האדמומיות והדלקת.
  • כמעט ולא קיים זמן החלמה ותוך שעה – שעתיים, תוכלו לחזור לחיים רגילים.
  • התוצאות יהיו גלויות לחלוטין תוך שבוע – שבועיים.

האם יש תופעות לוואי בעיצוב ופיסול אף?

אצל רוב האנשים תופעת הלוואי היחידה היא אדמומיות מעטה ורגישות באזור ההזרקה שייעלמו בתוך שעה שעתיים. תופעות לוואי אפשריות אחרות הן:

   • שטפי דם במקום ההזרקה
   • נפיחות
   • נדידת חומר המילוי לאזורים אחרים באף או מתחת לעיניים
לפני ואחרי ניתוח אף

פיסול אף ללא ניתוח – דברים נוספים שכדאי לדעת

חשוב להבין שפיסול אף הוא פתרון לטווח הקצר ומתאים לשימוש כשמדובר בהתאמות קלות מאוד. טיפול זה לא ישמש בדרך כלל כפתרון לסוגיות תפקודיות שאולי אתם מתמודדים איתן כמו בעיות בסינוסים, או בעיה במחיצת האף. עם זאת, יש רופאים המשתמשים בזריקות גם כדי לטפל במצבים הדורשים הרחבת דרכי הנשימה בתוך האף.

יש אנשים שעוברים פיסול אף לפני שהם מחליטים לעבור ניתוח אף, כדי לקבל מושג איך עשוי להיראות האף אם יבחרו לעבור הליך כירורגי. עם זאת, כירורגים ממליצים למטופלים שיודעים שבסופו של דבר ירצו לעבור ניתוח אף, לא לעבור את הליך פיסול האף יותר מפעמיים עד שלוש מקסימום. זאת משום שעודף חומרי מילוי בפנים עלול להקשות על הניתוח.

כמה עולה פיסול אף?

אם תהיתם כמה עולה פיסול אף? תשמחו לדעת שהוא זול יותר מניתוח אף. 

 • עלות פיסול אף נעה בין 3,500-1,500 שקלים 
 • עלות ניתוח אף נעה בין 15,000-6,000 שקלים

לשיחה עם יועץ מלאו פרטים

דילוג לתוכן