הצרת אף רחב

עיצוב מחדש של האף הוא אחד ההליכים הכירורגיים, הקוסמטיים, הפופולריים ביותר. אבל, כתחום המשלב מדע עם אומנות, הוא גם ההליך הקשה ביותר למנתחים פלסטיים כי הוא דורש מיומנות ייחודית.

בעיצוב האף, כמו באדריכלות המודרנית, הצורה נוהה אחר הפונקציונליות. כלומר, גם השינוי הקל ביותר בצורת האף שלכם יכול להשפיע על תפקודו, לשפר את הנשימה או לגרום לחסימתה. לכן חשוב מאוד שהטיפול ייעשה בידיו של מנתח פלסטי מיומן ומומחה בתחום.

ניתוח אף הוא ההליך המקובל ביותר לעיצוב מראה האף במטרה לשנות את הגודל, את הצורה או את הפרופורציות שלו. הליך כירורגי זה מיועד לא רק למטרות קוסמטיות, למי שלא מרוצה ממראה האף שלו, אלא גם למטרות רפואיות, כמו:

האם אפשר לשנות את מראה האף בהליך שאינו כירורגי?

התשובה הקצרה היא: ׳כן!׳. וביתר פירוט:

טכניקת עיצוב ופיסול אף ללא ניתוח הולכת וצוברת היום פופולריות רבה והיא משתמשת בהזרקת חומרי מילוי או בטיפול אף בלייזר, כדי לעצב מחדש את האף ללא ניתוח.

על פניו זה נראה כמו דבר והיפוכו, איך אפשר להוסיף חומר לאף ולהבטיח שהוא ייראה מעודן, קטן ומעוצב יותר? ובכן, זה הסוד – המומחה יודע כיצד להשתמש בחומר המילוי וליצור בעזרתו את האשליה של מראה אף צר יותר, קטן יותר או ישר יותר.

פיסול אף ללא ניתוח נעשה באמצעות החדרת חומרי מילוי לקווי המתאר של האף, כדי לטפל במגוון בעיות אסתטיות עליהן נפרט מטה

ניתוח אף רפואי

רוצים אף מושלם? דברו עם אחד המומחים שלנו לפרטים נוספים

גשר אף לא מוגדר דיו

יש אנשים שגשר האף שלהם לא מספיק מוגדר והם זקוקים להוספת חומר שתיצור גשר אף נוכח ומותאם למבנה הפנים שלהם.

גבשושית או בליטה על גשר האף

 גשר אף עם בליטה או גבשושיות עלול לעוות את הפרופיל ולהפוך את האף לבולט מדי.

 • בעזרת חומרי מילוי ניתן לטשטש את הבליטה וליצור מראה של אף ישר יותר.
 • עיצוב אף בלייזר הנעזר במכשיר עם זרוע F22, מאפשר ליישר את הסחוס וליצור גשר אף אחיד וחלק.

עיוות של קווי מתאר האף

 המפתח לאף אטרקטיבי נעוץ בקווי מתאר ישרים וחלקים. אם האף עקום, א-סימטרי או מוטה, הוא יכול לגרוע מיפי הפנים.
בין אם מדובר במצב מולד, בפציעה או בניתוח אף שנכשל, ניתן לתקן בפגמים אלה גם ללא ניתוח אף.

עידון קצה האף

צורת קצה האף חשובה מאוד למראה הכללי של הפנים. אם קצה האף הוא בולבוסי, לא מוגדר, שמוט או לא סימטרי – הוא יכול להאפיל על תכונות הפנים האחרות.
הזרקת חומרי מילוי יכולה לשפר ולעדן את קצה האף. הלייזר יכול לעדן את המבנה השרירי ואת עודפי העור בקצה האף.

נחיריים רחבים

אנשים רבים, המבקשים להצר את הנחיריים, מופתעים לגלות כי הליך לא ניתוחי יכול לשפר משמעותית את מראה הנחיריים שלהם – אם על ידי הוספת חומר מילוי לגשר האף או לקצה האף.
או על ידי שימוש בלייזר למתיחת שרירי חלל האף וליצירת מראה של נחיריים צרים יותר.

 

רוצים אף מושלם? דברו עם אחד המומחים שלנו לפרטים נוספים

הצרת נחיריים ללא ניתוח

הצרת הנחיריים באף שלכם כרוכה בשינוי קל שיכול להשפיע באופן מרשים על מראה הפנים שלכם. אף מעוצב להפליא כולל גם נחיריים פרופורציונליים לגודלו הכולל של האף. שימוש בחומרי הזרקה לפיסול האף יכולים לעזור לשנות את הרוחב והצורה של מראה הנחיריים שלכם.

על האנטומיה של האף

דפנות הנחיריים בנויות מסחוסים המעניקים תמיכה לנחיריים ושומרים על מצבם הפתוח. לדפנות אלה יש חלק מכריע בשמירה על דרכי הנשימה. בעיות משמעותיות בדרכי הנשימה יכולות להתרחש כאשר דפנות הנחיריים מצטמצמות או מתמוטטות עם כל נשיפה ונשיפה. תיקון של בעיות אלה כרוך לעתים קרובות בחיזוק הסחוסים באזור, כולל בהשתלת סחוס.

על מראה הנחיריים האידיאלי

כשמתבוננים באף מלמטה, קצה דפנות החניכיים וקצה האף צריכים ליצור באופן אידיאלי משולש שווה צלעות. הפלסטיקאים ממליצים שרוחב האף יהיה ברוחב אזור העיניים או חמישית מהפנים. כאשר דפנות החניכיים חורגות מפרופורציות הללו, הפנים נראות פחות מאוזנות.

שלוש התלונות הקוסמטיות הנפוצות ביותר בנוגע לנחיריים הן:

 • מראה של נחיריים רחבים מדי – מעניק מראה של אף רחב מדי.
 • מראה של נחיריים פתוחים מדי – מתרחש כאשר דפנות הנחיריים מורמות מדי וחושפות את החלק הפנימי של האף. זה יכול לגרוף למראה רוטן, גם כשהאף לגמרי רגוע.
 • מראה של נחיריים א-סימטריים ומעוותים – ישנן וריאציות רבות הגורמות לסחוסים בדפנות הנחיריים להיות א-סימטריות. תיקון כרוך לעתים קרובות בחיזוק הסחוס ולפעמים גם בהחלפתו ובהשתלת סחוס.

שימוש בהזרקת חומרים לפיסול נחיריים צרים יותר

 • חומצה היאלורונית: חומרי מילוי לאף הם פתרון לא ניתוחי שעוזר לאף להיראות קטן יותר, צר יותר או ללא בליטה. על ידי שימוש בהזרקת חומצה היאלורונית בנקודות אסטרטגיות, יכול המטפל לא רק להצר את גשר האף אלא גם להקטין את גודל הנחיריים ולשפר את הצורה הכללית של האף שמקבל מראה הרבה יותר מחמיא, ללא צורך בניתוח או בתקופת החלמה.
 • בוטוקס: הקטנת גודל הנחיריים אפשרית באמצעות הזרקת חומר מילוי עורי בפינות האף. הזרקת בוטוקס לנקודות ספציפיות מסביב לאף גורמת להתרככות משיכת השרירים ומפחיתה את ההבעה הרוטנת שיוצרים הנחיריים הפעורים.

כל הזרקה ניתנת בשתיים עד שלוש יחידות, בכמות קטנה שהופכת את האפשרות הזו גם לפתרון זול ביותר. תצטרכו לחזור על הטיפול בבוטוקס פעמיים או שלוש בשנה כדי לשמור על התוצאות.  

האם אפשר להצר אף רחב ללא ניתוח?

האם פיסול אף ללא ניתוח הוא טכניקה שיכולה להתאים גם להצרת אף רחב? ולחילופין, האם הליך זה יכול ליצור אשליה אופטית שהאף צר יותר מכפי שהוא באמת? התשובה היא חיובית!

בין אם מדובר בפיסול אף לגברים או לנשים, לפני שאתם מחליטים לבחור בטכניקה לא ניתוחית להצרת האף הרחב שלכם, מומלץ להתייעץ עם מומחה ולקבל ממנו הערכה מושכלת לגבי הטכניקה שתוכל להבטיח את התוצאות הטובות ביותר עבורכם.

מכול מקום, הצרת אף רחב ללא ניתוח היא מקרה די מאתגר.

טיפולי לייזר יכולים לתרום להצרת השליש התחתון של האף. מכיוון שחלל האף ומחיצת האף מכוסים ברקמה רירית דקה המכסה את השרירים, יכול הלייזר למתוח את השרירים כך שהאף יקבל מראה צר יותר.

טיפולים בהזרקת חומרי מילוי לגשר האף, יכולים להשיג את אותו אפקט שמציע בגד שחור כשרוצים להיראות רזים יותר. זה אולי לא ישנה באמת את רוחב האף, אבל זה יכול לספק שיפור משמעותי למראה הכללי של האף.

חומרי מילוי המוזרקים מתחת לעור, מן הסתם מוסיפים נפח לאף, כך שהוא בסופו של דבר עלול להיראות גדול יותר. אבל במקרה של אף רחב, ניתן להזריק חומרי מילוי לאורך גשר האף ובכך:

 • להפוך את האף לפחות שטוח ורחב
 • ולגרום לאשליה של אף צר יותר

במקרים רבים, במיוחד אצל אנשים עם מבנה אף רחב אך לא מספיק מוגדר, הוספה של חומרי מילוי באזורים מסוימים באף, יכולה ליצור אשליה של אף צר יותר. למרות שהאף לא הופך באמת לצר יותר, הטיפול בהחלט יוצר שיפור קוסמטי משביע רצון.

ולבסוף, ניתן להשתמש בלייזר או בחומרי מילוי כדי לשפר את הסימטריה של האף או להרים את קצה האף, אבל לא תמיד זה יגרום לאף גדול להיראות קטן יותר. יש מקרים שבהם אין ברירה אלא לעבור ניתוח.

פיסול אף לגברים

עיצוב אף לא כירורגי מהווה חלופה מהפכנית גם לניתוחי האף לגברים, שרוצים לשנות את צורת האף, אבל לא את גודלו.

ניתן היום להגיע לתוצאות דרמטיות ללא ניתוח וללא תקופת החלמה ארוכה, ולשפר עקמומיות יתר, שקעים, בליטות, אף נשרי או פציעה באף. הזרקת חומר מילוי יכולה לשנות את הצורה וליצור אף ישר יותר.

בכול מקרה, כמו ניתוח אף, גם פיסול אף ללא ניתוח אמור לקחת בחשבון את העובדה שהאף הגברי לא אמור להיות ׳חמוד׳ או מעודן כמו האף הנשי. לכן, חשוב לבחור במומחה שידע לעצב את האף שלכם, מבלי לפגוע ב׳גבריות׳ שלו.

ניתוח אף לגברים

לפני ואחרי פיסול אף

עיצוב אף ללא ניתוח
לפני ואחרי ניתוח אף
פיסול אף
לפנח ואחרי פיסול אף ללא ניתוח

על הליך הטיפול – פיסול אף ללא ניתוח

הטיפול כולו נמשך כעשרים דקות. אם נדרש אלחוש מקומי, יש להמתין כחצי שעה נוספת.

הרופא מזריק את חומר המילוי לאזור המטופל, כדי שיוכל לעצב ולפסל את האף בעזרתו. למשל, החומר מוזרק לקצה האף כדי להרימו או לשורש האף כדי לישר גשר אף עקום.

הרופא המנוסה יזריק כמות מינימלית בלבד של חומרי מילוי כדי ליצור את ההשפעה המקסימלית באזור המטופל.

תוצאות אלה יחזיקו מעמד בדרך כלל בין 4 חודשים ל-3 שנים, תלוי בחומרי המילוי, באיכות העור ובתוצאות הרצויות. לאחר מכן, יהיה צורך בטיפולי המשך לחידוש העיצוב.

על תופעות הלוואי

 • לאחר הטיפול עשויים להופיע: אדמומיות, נפיחות ושטפי דם קלים ומועטים שייעלמו לאחר מספר שעות או ימים.
 • תיתכן רגישות מה באזור ההזרקה.
 • קיים סיכון נדיר לפגיעה בעור, במיוחד כאשר מדובר בטיפול בקצה האף.

על היתרונות

בהשוואה לניתוח האף הרגיל, לטיפול הלא כירורגי יש מספר יתרונות מובהקים, כגון:

 • אין צורך בהרדמה כללית, הרופא יסתפק באלחוש מקומי.
 • אין תקופת החלמה וניתן לחזור מיד לשגרה היומיומית.
 • תהליך עיצוב האף הוא הפיך. אם התוצאות לא משביעות רצון, תמיד אפשר להחזיר לאף את המראה המקורי.
 • הטיפול זול יותר מניתוח אף

כמה עולה פיסול אף?

כמו בכול דבר אחר, גם כשמדובר על פיסול אף מחיר הטיפול תלוי בכמה פרמטרים, כמו: סוג הטיפול, סוג החומר המוזרק, המוניטין של הרופא והקליניקה, המיקום של הקליניקה וכדומה. בדרך כלל טווח המחירים עשוי לנוע בין 4000 ל-2500 שקלים.

לשיחה עם יועץ מלאו פרטים