מחירי ניתוחי אף

ההחלטה לעבור ניתוח אף אינה דבר שצריך להקל בו ראש. כיוון שהליך זה ישנה את פניכם לצמיתות עליכם לדעת כל פרט ופרט שקשור להליך זה. אל תשכחו שידע הוא כוח, בעיקר בכול הקשור לניתוחים קוסמטיים. הפעם נתעכב על ידע הקשור למחירי ההליכים השונים לעיצוב מחדש של האף. 

לפני שניכנס לפרטים, זכרו שהדבר החשוב ביותר הוא לוודא שאתם מחליטים על הניתוח מרצונכם החופשי. אף פעם אל תיכנעו ללחץ שאדם אחר מפעיל עליכם, או למחשבה על איך אנשים אחרים נראים. הסתמכו רק על ההרגשה שלכם. בנוסף, התקציב הוא אחד השיקולים המרכזיים בהחלטה לעבור ניתוח אף ומחירי ניתוח אף אינם נמוכים, יחסית. 

על ניתוחי אף באופן כללי

כשאתם שוקלים לעבור ניתוח אף, או עיצוב ופיסול אף באמצעות הזרקת חומרי מילוי, חשוב לברר היטב, עם עצמכם ועם המנתח, את הציפיות שלכם ובעיקר, לשמור על ציפיות ריאליות.

ניתוח אף רפואי או אסתטי?

ניתוח אף יכול להיעשות מסיבות אסתטיות, מסיבות רפואיות או גם וגם. ניתוח מחיצת אף, למשל הוא ניתוח אף רפואי שנועד להקל על הנשימה דרך האף. אבל במקרים רבים הניתוח ינוצל גם לביצוע הליך אסתטי שיעצב מחדש את האף, כמו:

 • ניתוח אף לגברים, שיעלים גבנון בולט על גשר האף אך יקפיד על עיצוב אף גברי, מוגדר וחזק. 
 • או ניתוח אף לנשים שיקטין את האף ויעדן את קצהו, אך יקפיד על עיצוב אף מעודן ונשי.

סגור או פתוח  

ישנם שני סוגים של ניתוחי אף: ניתוח אף סגור בו החתכים הם פנימיים ועיצוב מבנה האף נעשה מבפנים, וניתוח אף פתוח שבו החתכים הם חיצוניים ועור האף מורם כדי לאפשר גישה למבנה האף לשם עיצובו מחדש.

הליך נוסף שנקרא פיסול אף משתמש בהזרקת חומרי מילוי, כמו חומצה היאלורונית, כדי לעצב את האף. טיפול זה, בהשוואה לניתוח אף, לא מתאים להקטנת אף גדול או להצרת אף רחב, והוא מחזיק מעמד רק מספר חודשים.

פיסול אף בלייזר

רוצים אף מושלם? דברו עם אחד המומחים שלנו לפרטים נוספים

מה משפיע על עלות ניתוח האף?

ישנם כמה פרמטרים שמשפיעים על מחירו של ניתוח האף, כאשר העיקריים הם: המוניטין של הרופא המנתח, שימוש בצוות חדר ניתוח, שיטת הניתוח המשמשת לניתוח האף וצורך באשפוז.

מוניטין הרופא המנתח

ניתוח אף הוא הליך קריטי שישפיע רבות על המראה שלכם , ולכן הבחירה באיש מקצוע מיומן ומנוסה, שביצע ניתוחי אף רבים בחייו, היא אך טבעית. אבל היא גם עולה יותר. ככול שהמוניטין של המנתח גבוה יותר, כך גם המחיר ינסוק כלפי מעלה.

צוות חדר ניתוח 

מנתחים פלסטיים רבים מחזיקים קליניקה עם צוות קבוע שמספק את כל צרכי הניתוח. אבל לפעמים הרופא המנתח בוחר לעבוד עם רופא מרדים או אחים ואחיות מנוסים ובעלי ניסיון רב, שאינם חלק מצוות המרפאה הקבוע. במצב שכזה יתכן שהניתוח, בין אם זה ניתוח אף סגור או ניתוח אף פתוח, יעלה עוד 1,000 עד 2,000 שקלים.

שיטת הניתוח

שיטת ניתוח האף וסוג הניתוח משפיעים מאוד על מחיר הניתוח. המשמעות היא שהמחיר ישתנה כאשר מדובר בניתוח אף רפואי שנועד לתקן פגם במבנה האף שמפריע לנשימה, או בניתוח אף קוסמטי שנועד לתקן ולעצב מחדש את מבנה האף, כדי שיהיה בהרמוניה רבה יותר עם שאר תווי הפנים.

צורך באשפוז

בדרך כלל ניתוח אף לא כרוך באשפוז. אבל לפעמים, במקרה של ניתוח אף פתוח, ייתכן שיידרש גם אשפוז לילה שמטבע הדברים מעלה את מחיר הניתוח. זאת משום שהניתוח הפתוח נעשה בהרדמה מלאה, ובמהלכו הרופא המנתח מרים את עור האף כדי לקבל גישה למבנה האף. 

אשפוז בהשגחת צוות המרכז הרפואי או בית החולים, מייקר את הניתוח בכ-2,000 שקלים. ויש גם פרמטרים נוספים שעלולים להעלות את המחיר כמו אשפוז בחדר פרטי או אשפוז במתקן במרכז הארץ, להבדיל מהפריפריה.

רוצים אף מושלם? דברו עם אחד המומחים שלנו לפרטים נוספים

עלויות ניתוחי אף והשתתפות של קופות החולים

כאשר ניתוח אף מבוצע בגלל סיבות רפואיות, כמו במצב של מחיצת אף מעוותת, מבוטחי קופות החולים השונות יוכלו ליהנות ממימון הניתוח. 

כאשר ניתוח אף מבוצע בגלל סיבות אסתטיות בלבד, קופות החולים מציעות סבסוד לחבריהן: קופת חולים כללית למחזיקי ביטוח משלים או פלטינום; קופת חולים מאוחדת, למחזיקי ביטוח שיא; וקופת חולים מכבי למחזיקי כרטיס מגן זהב או ׳מכבי שלי׳.

ניתוח אף אסתטי יכול לנוע, בדרך כלל, בין 7,000 ל-15,000 שקלים. להלן עלויות ניתוח אף לפי סוג הניתוח:

 • ניתוח אף רפואי יעלה בין 5,500 ל-15,000 שקלים
 • ניתוח אף אסתטי יעלה בין 5,500 ל-10,000 שקלים
 • ניתוח אף משולב – אסתטי ורפואי יעלה בין 6,500 ל-15,000 שקלים
 • ניתוח אף חוזר יעלה בין 8,500 ל-16,000 שקלים

מחירי קופות החולים לניתוחי אף

קופת חולים כללית 

 • ניתוח אף דרך הקופה יעלה כ-5,500 שקלים.
 • בעלי כרטיס מושלם – יכולים ליהנות מהנחה של עד 30% אם יעברו ניתוח אף במכון ׳כללית אסתטיקה׳, או בקליניקה פרטית שנמצאת בהסדר. 
 • בעלי כרטיס פלטינום – יקבלו הנחה של עד 70% בניתוח אף במכון ׳כללית אסתטיקה׳ או בקליניקה פרטית שנמצאת בהסדר.

קופת חולים מאוחדת 

 • ניתוח אף דרך הקופה יעלה למחזיקי כרטיס שיא, כ-7,000 שקלים.
 • קופת חולים מכבי – ניתוח אף מזכה בהשתתפות, אם כי ההשתתפות העצמית היא גבוהה ומיועדת לחברי ׳מכבי שלי׳ ולמחזיקי כרטיס ׳מגן זהב׳ של רשת ׳אסותא׳, והיא תלויה בסוג הניתוח. 

עלות פיסול אף 

מחירו של הליך לפיסול אף תלוי במוניטין של הקליניקה ובשלושה גורמים נוספים:

 • סוג הטיפול
 • סוג חומר המילוי
 • כמות חומר המילוי

באופן כללי, טווח המחירים של פיסולי אף נע בין 2,500 ל-4,000 שקלים.

לשיחה עם יועץ מלאו פרטים