שיטות לתיקון סחוס בולט באף

עיצוב מחדש של האף, שנחשב לאחד הטיפולים הקוסמטיים הפופולריים ביותר, נועד לשפר את התכונה הבולטת ביותר בפנים – את האף! לכן, איש המקצוע המתאים לביצוע משימה זו הוא מנתח מנוסה ומומחה בתחום, המצויד הן בידע מעמיק הנוגע לעצמות הפנים והן בכישרון האומנותי החיוני לביצוע ההתאמות העדינות שישפיעו באופן מכריע על יצירת מראה פנים הרמוני, מאוזן וטבעי.

עד לפני כעשור, ההליך הכירורגי היה הדרך היחידה להצרת אף רחב, להקטנת נחיריים, לעידון קצה אף בולבוסי ועוד. אבל ניתוח כרוך בהרדמה כללית, בתקופת החלמה ארוכה ובהוצאה כספית גבוהה, אז מה הפלא שאנשים מחפשים דרכים חלופיות?

כדי ללמוד עוד על האפשרויות לניתוח אף לתיקון סחוס בולט באף באמצעות הליכים ניתוחיים ולא ניתוחיים, המשיכו לקרוא!

פיסול אף בלייזר

מה קובע את צורת האף?

החלק החיצוני של האף מורכב משתי עצמות אף, סחוס ועור והגורמים שעשויים להשפיע על צורתם הם:

 • גנטיקה: האף שאיתו נולדתם הוא תוצאה של גנטיקה. הגודל, הצורה ומאפיינים אחרים של האף שלכם מושפעים מהגנים שירשתם מאבות אבותיכם.
 • פציעה: אם האף שלכם נשבר, ייתכן שהוא החלים באופן ששינה את צורתו וגרם לגשר אף עקום או מלוכסן או אפילו לבליטה או לשקע.
 • ניתוח אף: ניתוח אף עלול להחליש את עצמות האף או הסחוס, וכתוצאה מכך ליצור שקעים או אי סדרים אחרים.
 • הזדקנות: העלייה בגיל משפיעה על הרקמות היוצרות את קצה האף ועלולה להפוך את קצה האף לבולבוסי, לחסר צורה מוגדרת או לנפול.

בין אם אתם רוצים לשנות את צורת האף שלכם מסיבה אסתטית, רפואית, או שתיהן גם יחד – הנה כמה מהאפשרויות הטיפוליות העומדות לרשותכם.

ניתוח אף סגור: הגישה הבלתי נראית לעין

ניתוח אף סגור (Endonasal) הוא הליך כירורגי עדין שעשוי לשמש, בין היתר, כניתוח הקטנת אף או הצרת אף ונועד לשפר את צורת האף מבלי להותיר אחריו צלקות חיצוניות.

בהליך זה המנתח מבצע חתכים בתוך הנחיריים כך שסימני הניתוח יהיו מוסתרים לחלוטין. דרך פתחים אלה, יכול המנתח הפלסטי לעצב מחדש את מבני האף, כמו העצמות והסחוס ולוודא שהשינויים יהיו מוקפדים ומדויקים וייצרו הרמוניה מושלמת עם תווי הפנים של המטופל.

לדוגמה, ניתוח אף סגור לתיקון הסחוס בקצה האף כרוך בביצוע חתך בסחוס שיכול להיעשות באחת משתי השיטות: ה-Retrograde או ה-Delivery, כאשר בכול שיטה החתך מתבצע באזור אחר של הסחוס (תלוי בתיקון הסחוס הנדרש). שתי שיטות אלה מאפשרות למנתח לחשוף את הסחוס ולעצב אותו מחדש מבלי ליצור חתכים חיצוניים.

ניתוח אף פתוח מציע טכניקה פחות פולשנית הכרוכה בפחות נפיחות וזמן השבתה ובקצב החלמה מהיר יותר.

ניתוח אף פתוח: הגישה הנראית לעין

בניתוח אף פתוח המנתח מבצע חתך מדויק לאורך הקולומלה (Columella) – אותה רקמה המפרידה בין הנחיריים בתחתית האף – כדי לקבל גישה ישירה לביצוע פעולות מורכבות לתיקון מבני האף.

יצירת החתך בקולומלה מספקת למנתח גישה נוחה לאנטומיית האף שהיא קריטית לניתוחי אף מורכבים. החתך מאפשר למנתח להרים את עור האף, ולבחון בקלות היבטים שקשה להגיע אליהם בניתוח אף סגור. בשיטה זו המנתח יכול להפריד את העור מהסחוס כדי לבצע, לדוגמה, השתלת סחוס או שיוף הסחוס.

בין אם מדובר בניתוח אף סגור או בניתוח אף פתוח, הניתוח עצמו נעשה תחת הרדמה כללית ונמשך כשעתיים. במהלך הניתוח המנתח מעצב את העצם והסחוס שמתחת לעור כדי לשפר את המראה והמבנה של האף: להצר גשר אף רחב, להרים את קצה האף וליצור אף סולד יותר או לפתוח את מעברי האף להקלה על הנשימה. בתום הניתוח האף יהיה עטוף בתחבושת ותתחיל תקופת השבתה של מספר ימים, כאשר תהליך הריפוי עצמו יימשך כמה חודשים עד לקבלת התוצאות הסופיות.

 

פיסול אף ללא ניתוח

איך להקטין את האף או לעצב את קצה האף ללא ניתוח?

הנה שתי דוגמאות לפיסול אף ללא ניתוח, האחת משתמשת בלייזר והשנייה בחומרי מילוי.

לייזר: פיסול אף בלייזר CO2 מציע הליך לא פולשני שמקלף את שכבת פני השטח העבים של האף. הליך זה של שיוף אף ללא ניתוח, הוא שיטה יעילה למטרות קוסמטיות ולפתיחת מעברי האף, במידת הצורך.

חומרי מילוי: הזרקת חומרי מילוי מציעה דרך אידיאלית לטיפול במצבים שונים, כגון:

  • הוספת סחוס באף כדי לבנות גשר אף ׳נוכח יותר׳ במקרה של גשר אף שטוח מדי
  • יישור גשר אף עקום
  • תיקון גשר קעור או לא סדור
  • פיסול גשר אף צר יותר, כלומר לאפשר טיפול להצרת אף ללא ניתוח
  • טיפול בסחוס האף כדי להגדיר את גבולות קצה האף
  • יצירת אשליה של הקטנת אף ללא ניתוח

בניגוד לתוצאות שמציעים ניתוחי האף, את התוצאות של ׳פיסול אף ללא ניתוח׳ ניתן לעצב עד לקבלת המראה הרצוי, המדויק.

 

מהן המטרות של ניתוחי אף?

 

ניתוחי אף מודרניים נועדו לשנות את צורת האף מסיבות שונות, כאשר המטרות העיקריות נעות בין ניתוח אף אסתטי לשיפור קווי מתאר האף כדי להשיג מראה מאוזן והרמוני יותר (כמו תיקון סחוס בולט), לבין ניתוח אף רפואי הנדרש כדי לטפל בבעיה תפקודית כלשהי הפוגעת בדרך כלל ביכולת של המטופל לנשום בקלות דרך האף (כמו למשל, תיקון מחיצה סוטה).

ניתוחי אף משתמשים בטכניקות כירורגיות הדורשות הבנה מעמיקה של מבנה האף ודייקנות מרבית במטרה להשיג תוצאה טבעית והרמונית שתשלים להפליא את תווי הפנים של המטופל.

 

שאלות נפוצות

ניתוח אף סגור הוא דרך אידיאלית לטיפול במצבים הדורשים התאמות קלות בלבד, כגון:

 • שיוף אף לצורך עיצוב גשר האף
 • הסרת גבנון מגשר האף
 • שינוי קצה האף
 • שיפור סימטריית האף
 • טיפול בבעיות נשימה, מבלי לחולל שינוי נרחב במבנה האף

 

ניתוח אף פתוח יעיל לטיפול במצבים המצריכים שינויים מורכבים, כגון:

 • שחזור משמעותי של האף
 • תיקון עיוותים מבניים חמורים (כמו אף עקום)
 • עידון מדויק של קצה האף
 • פתרון לאסימטריוּת מורכבת

 

כן. יש היום טכניקות מדהימות לעיצוב אף ללא ניתוח. לדוגמה, שימוש בחומרי מילוי עוריים המוזרקים לאף כדי לשפר את קווי המתאר שלו תוך מספר דקות. עם זאת, התוצאות יהיו זמניות וכדי לשמור על התוצאות תצטרכו לחזור על הטיפול לאחר כ-9 חודשים.

בהשוואה לניתוחי אף, ׳פיסול אף ללא ניתוח׳ מציע שיטה זולה יותר ותקופת החלמה זניחה, אלא שהיא מתאימה לשינויים קוסמטיים קלים, כמו החלקת גבשושית על גשר האף כדי שייראה ישר יותר.

 

כן, ניתוח אף לגברים שונה מזה של הנשים והוא אמור לקחת בחשבון את מאפייני הפנים הגבריות. לפיכך, בין אם מדובר בהליך להצרת נחיריים או של ניתוח קצה האף של גבר, המנתח צריך לשקול עיצוב אף שלא יסתיים חלילה ביצירת אף סולד לגבר שלא עולה בקנה אחד עם מראה פנים המשקף גבריות.

רוצים אף מושלם? דברו עם אחד המומחים שלנו לפרטים נוספים

השאירו פרטים ונחזור אליכם

כרגע לא מתבצעים טיפולי פיסול אף בלייזר. השאירו פרטים כדי לשמוע על האלטרנטיבות המעולות הקיימות.

לשיחה עם יועץ מלאו פרטים

דילוג לתוכן